ZATERDAG 10 MEI 2025, ZIN, VUGHT, 11.00 -16.00 uur
Ontmoetingsdag: Hoe beweeg jij eigenlijk in barmhartigheid?
10 april 2025 – Barmhartigheid in een tijd van verharding. Dat gegeven confronteert ons met vragen. Wat kunnen wij nog doen? Hoe blijven wij scherp, weerbaar, compassievol? Hoe blijven wij bezig met barmhartigheid? Hoe, wat, waar en met wie?
Ongetwijfeld zijn dit herkenbare vragen. Het is een tijd waarin het er maatschappelijk en politiek hard aan toegaat, misschien harder dan we gewend zijn. Waarin vertrouwde organisaties ineens geen geld meer hebben en verdwijnen. Subsidiestromen opdrogen, vangnetten wegvallen, opvang tekortschiet, mensen uit de boot vallen, slachtoffers vallen. Mensen mismoedig worden en zich afwenden.
Dat vraagt om een plaatsbepaling. Om actie. Maar allereerst om gesprek, uitwisseling, bemoediging. Wat kunnen wij doen? Hoe en waar kan een houding van barmhartigheid het verschil maken? Wat zet ons in onze kracht om er voor anderen te zijn?
Stilstaan bij de stem van compassie
Juist nu mogen we hiervoor de tijd nemen, stilstaan bij de stem van compassie die in ons spreekt en overal om ons eens heen klinkt. We kunnen natuurlijk niet alles, maar we kunnen wel iets. En samen kunnen we misschien meer dan we denken.
Er zijn veel mensen die goede dingen doen, blijven doen. Die op hun manier de wereld een beetje beter maken, ondanks alles. Daar gewoon mee doorgaan. Misschien hoor jij daar ook wel bij.
Kleine dingen doen die het verschil maken. In je werk of vrijwilligerswerk een menselijk gezicht laten zien, een helpende hand zijn, een woord van begrip en bemoediging spreken. Een daad van compassie neerzetten. Zien en in beweging komen. Bewogen worden en iets concreets doen. Als Beweging van Barmhartigheid proberen we jou en andere mensen die compassievol willen leven, bij elkaar te brengen. Wat precies brengt ons bij elkaar? Wat hebben wij nodig?
- Ontmoetingsdag Beweging van Barmhartigheid
- Zaterdag 10 mei 2025, Kloosterhotel Zin, Vught, van 11.00 tot 16.00 uur
Op deze ontmoetingsdag van de Beweging van Barmhartigheid gaat het om de vragen in een tijd van verharding. Vanuit een gevoel van urgentie en gezamenlijkheid. Met aandacht, wilskracht en creativiteit. Kritisch, maar niet verlammend. Open, maar niet vrijblijvend. Hoe beweeg jij eigenlijk in barmhartigheid?
Gevoel van urgentie
We beginnen de dag met een appèl van inspiratie-performer Steven Geldof: barmhartigheid in een verharde tijd. Laten we eerst maar eens de belangrijkste vragen goed formuleren, goed op ons in laten werken. Daarna gaan we in verschillende ronde-tafel-gesprekken verder. De ronde in de ochtend staat in het teken van Zien en bewogen worden.
In de middag gaat het om: in beweging komen, in beweging blijven. Je kiest zelf de tafels met thema’s waar je mee verder wilt gaan. Het gaat erom dat we in de loop van de dag niet alleen ideeën opdoen, maar ook stappen zetten. Zodat we, als we weer naar huis gaan, een antwoord hebben op de vraag: hoe blijven wij barmhartig in beweging?
Wat betekent dit voor de Beweging van Barmhartigheid?
Het gaat op deze dag ook om de vraag: wat moeten wij als Beweging van Barmhartigheid doen en blijven doen? Wat zetten we neer aan programma, cursussen, communicatie, allianties, inspiratie? Welke vormen werken vandaag, in deze tijd? Antwoorden op die vragen komen niet vanzelf, of misschien wel… Vooral ’s middags willen we over deze vragen in gesprek.
Neem iemand mee!
Graag willen we al onze vrienden van barmhartigheid van harte uitnodigen om deze dag erbij te zijn en mee te denken en mee te praten. Maar dat niet alleen: we willen je vragen om iemand mee te nemen die de Beweging nog niet kent, of misschien alleen uit de verte. Vooral denken we daarbij aan: neem iemand mee van een jonge generatie.
Jonge mensen kijken op hun eigen manier naar de samenleving, de verharding, de vragen van barmhartigheid. Zonder jonge mensen vinden we niet de juiste antwoorden. We willen graag dat ook jullie erbij zijn en jullie antwoorden geven op de vraag: hoe zijn jullie in beweging in barmhartigheid? Wat is jullie prioriteit? Wat hebben jullie nodig? Kan de Beweging daarbij iets betekenen?
Programma – Zaterdag 10 mei in Kloosterhotel ZIN in Vught, 11-16 uur
- Vanaf 10.30 uur ontvangen we je met koffie en thee.
- Om 11.00 uur opening van de dag door dagvoorzitter Monique van Strien-van Milaan, voorzitter van de Beweging van Barmhartigheid
- Aansluitend: hoe blijft barmhartigheid in een verharde tijd? Door inspiratie-performer Steven Geldof.
Vanaf 11.45 uur rondetafelgesprekken Zien en bewogen worden. Hoe beweeg jij in barmhartigheid?
Tussen 12.45 en 13.45 uur vegetarische lunch en ruimte voor ontmoetingen.
Om 13.45 uur nieuwe ronde tafels in beweging komen, in beweging blijven. Wat we willen en concreet gaan doen. Misschien heb je wel een kriebel: heb ik zin in die vraag, heb ik er tijd voor?
Tussen 15.30 en 16 uur afronding van de dag.
Aanmeldingen
Graag via de mail naar .
Deelname aan de dag is gratis als je iemand meeneemt (zie hierboven).
Lukt dat niet en kom je alleen, dan zijn de kosten 25,-. Voor de lunch kun je een vrijwillige bijdrage geven.
Zien – bewogen worden – in beweging komen
Meer informatie:
Ontmoetingsdag
- Datum: Zaterdag 10 mei 2025
- Tijd: 11.00 – 16.00 uur
- Locatie: Kloosterhotel ZIN in Vught
Reageren?
Ongepaste reacties worden verwijderd(E-mail adres wordt niet gepubliceerd)